Žalios arbatos nauda sveikatai yra itin reikšminga. Arbatoje gausu antioksidantų ir kitų reikalingų medžiagų: taninų, fluorido, vandenyje tirpių vitaminų bei mineralų. Didelis polifenolių, kurie yra stiprūs antioksidantai, kiekis žalioje arbatoje saugo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Polifenoliai apsaugo nuo širdies ligų ir kraujagyslių ligų bei navikų, taip pat slopina ląstelių senėjimą.
Maisto papildai lieknėjimui tiek moterims, tiek vyrams neretai turi tokį ingredientą kaip žaliosios arbatos ekstraktas, kurio dėka palaikomamedžiagų apykaita. Taip greičiau skatinamas svorio metimas ir toksinų pašalinimas iš organizmo. Be to, vadinamoji riebalus deginanti arbatamažina cholesterolį.
Jeigu jums aktualu sveika mityba, svorio metimas, dieta – japoniška žalia arbata visada padės! Priklausomai nuo paruošimo būdo, japoniška žalia arbata gali turėti stimuliuojančias arba raminančias ir atpalaiduojančias savybės.
Energijos ir atminties šaltinis
žalia arbata gerina atmintį, dėmesio koncentraciją, fantaziją ir miego kokybę
Puiki nuotaika ir gera savijauta
Žmonės, geriantys žaliąją arbatą, rečiau patiria depresijos simptomus.
Svorio mažinimas
Puiki pagalbinė priemonė sportuojantiems žmonėms.
Žalios arbatos nauda:
- Svorio mažinimas – žalioji arbata skatina greitesnę medžiagų apykaitą, kas pagreitina tokius procesus, kaip svorio metimas irtoksinų pašalinimas iš organizmo. Ji taip pat vadinama riebalus deginanti arbata ir yra puiki pagalbinė priemonė sportuojantiems žmonėms.
- Energijos ir atminties šaltinis – dėl didelio L-teanino kiekio žalia arbata gerina atmintį, dėmesio koncentraciją, fantaziją ir miego kokybę. Arbatoje gausu tokių medžiagų, kaip teinas, teofilinas ir teobrominas, kurios veikia itin švelniai, tonizuojančiai ir mažina galvos skausmą bei aktyvina mąstymą.
- Depresijos gydymas– Japonijos mokslininkų teigimu, žmonės, geriantys žaliąją arbatą, rečiau patiria depresijos simptomus. Žaliosios arbatos lapuose natūraliai atrandamos amino rūgštys, kurios turi raminamąjį efektą, todėl leidžia atsipalaiduoti. Jos didina neuromediatorių, tokių kaip gama-amino sviesto rūgštis(GABA), dopaminas ir serotonias, koncentraciją. Puiki nuotaika ir gera savijauta užtikrinamos šių medžiagų sintezės smegenyse. Ir atvirkščiai, kai trūksta serotonino ir dopamino, jaučiamas nuovargisbei atsiranda bloga nuotaika.
- Dantų būklės gerinimas– moksliniai tyrimai rodo, kad žalioje arbatoje esantys antioksidantai sunaikina bakterijas ir virusus, sukeliančius gerklės infekcijas, dantų ligas bei nemalonų burnos kvapą.
- Odos būklės gerinimas – antioksidacinės ir priešuždegiminės žaliosios arbatos savybės slopina ląstelių senėjimą ir paeda kovoti su raukšlėmis. Atlikti tyrimai parodė, jog žalioji arbata efektyviai mažina saulėje nudegusią odą.
- Antivirusinė ir antibakterinė priemonė – žaliojoje arbatoje esančios medžiagos puikiai veikia kaip antibakterinė ir antivirusinė priemonė nuo įvairių ligų.
- Padeda apsisaugoti nuo diabeto – žalioji arbata padeda reguliuoti gliukozės lygį, pavyzdžiui, po valgio sulėtina cukraus kiekio padidėjimą kraujyje. Dėl to išvengiama staigių insulino šuolių ir didelio riebalų kiekio. Vieno tyrimo metu buvo nustatyta, jog žalioji arbata sumažina riziką susirgti antrojo tipo diabetu.
- Padeda išvengti širdies ligų ir reguliuoja kraujo spaudimą – reguliarus žaliosios arbatos vartojimas – gali padėti sumažinti aukšto kraujospūdžio riziką ir padėti išvengti širdies ligų. Dėl polifenolio žalioji arbata didina kraujagyslių sienelių elastingumą bei mažina jų pralaidumą, atpalaiduoja spazmus ir tokiu būdu padeda sumažinti arterinį kraujospūdį. Taip pat, žalia arbata apsaugo kraujagysles nuo krešulių, pagrindinės priežasties, dėl kurios ištinka širdies priepuoliai.
- Apsaugo nuo vėžio- žaliosios arbatas gėrimas mažina riziką susirgti vėžiu. Be to, manoma, kad šios arbatos vartojimas išskiria medžiagas, kurios padeda pašalinti vėžines ląsteles, nepažeidžiant sveiko audinio aplink jas. Pastebima, jog valstybėse, kuriose žaliosios arbatos vartojimas ir sunaudojimas yra didžiausias, sergamumas vėžiu yra mažesnis. Manoma, jog arbatoje esantys polifenoliai geba pašalinti vėžines ląsteles bei slopinti jų augimą.
- Mažina cholesterolį – žalia arbata padeda sumažinti blogojo ir padidina gerojo cholesterolio kiekį kraujyje. Žaliosios arbatospolifenoliai blokuoja cholesterolio absorbciją žarnyne ir skatina jo išsiskyrimą organizme.
- Gerina imuninę sistemą ir didina limfocitų aktyvumą- žaliojoje arbatoje esančios medžiagos didina T limfocitų aktyvumą ir taipstiprina imuninę sistemą.